Kdo jsme
Vznik kapely The CELLO Boys se váže k podzimu roku 2016. Za dobu dosavadní umělecké činnosti máme za sebou řadu vystoupení jak v České republice, tak v zahraničí. Vystoupili jsme na mnoha akcích, jako jsou plesy, festivaly, veřejné akce, obecní slavnosti, firemní večírky
a další.
Pravidelně také pořádáme své vlastní koncerty v různých divadlech nebo industriálních či jiných netypických prostorech. Interpretujeme hudbu „klasickou“, pop, rock či hudbu jiné moderní scény. Do našeho repertoáru se tedy řadí jak J. S. Bach, J. Haydn, A. Dvořák, tak vlastní virtuózní úpravy těch nejznámějších písní kapel jako například Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden nebo také známých interpretů a DJ´s, mezi které patří M. Jackson, L. Fonsi, Avicii a mnoho dalších.
Snažíme se o propojení těchto kontrastních stylů. Proto si můžete povšimnout například motivu 4. věty „Novosvětské“ Symfonie A. Dvořáka ve skladbě Fear of the Dark (Iron Maiden), nebo Toccaty d moll zakomponované do Thunderstruck (AC/DC).
V současné době hrajeme také své autorské skladby na pomezí žánrů DnB, Dubstep, pop, rock. Poslední dobou vystupujeme jako sólisté s komorními a symfonickými orchestry jak na území České republiky, tak za jejími hranicemi. Skladby volíme tak, aby se předvedla virtuózní technika, všechny možnosti nástroje a aby se zároveň nenudil ani odborník, ani méně náročný posluchač.
Ladislav Mariaš
Ladislav Mariaš poznal violoncello již ve 4 letech, kdy jej k perfektním základům a lásce k nástroji vedl první učitel, Václav Stuchlý. Později přešel na ZUŠ Ostrava-Poruba, kde jej s otcovským přístupem a neméně důsledně učil Mgr. Miroslav Doležil. Od roku 2012 studoval na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Renaty Strašrybkové, díky níž měl možnost poznat svého nynějšího spoluhráče. Ve svých studiích pokračoval na Akademii múzických umění v Praze, kde své hráčské dovednosti konzultoval s profesorem Mikaelem Ericssonem. V roce 2024 úspěšně absolvoval Akademii. Na svém magisterském koncertě zahrál Prokofievovu Sinfonia Concertante op.125 s Moravskou filharmonií Olomouc.
Zúčastnil se také řady soutěží, na kterých získal mnoho ocenění. Řadí se mezi ně například 1. místo a titul absolutního vítěze violoncell a kontrabasů v celostátním kole soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talents for Europe v Dolnom Kubíně nebo účast na celosvětové soutěži Wettbeverb violoncello v rakouském Liezenu.
Absolvoval také kurzy a masterclass pod vedením Elizabeth Wilson, Michala Kaňky, Piotra Hausenplase, Sebastiana Klingera, Petra Prauseho, Stevena Isserlise a Jána Slávika a dalších.
Na základě úspěšně vykonaného konkurzu působil také v Plzeňské filharmonii, později na pozici zástupce koncertního mistra violoncell. Od roku 2023 je členem violoncellové skupiny Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.
Roku 2016 založil kapelu The CELLO Boys, která se aktivně věnuje svým koncertům, natáčení nových, převážně autorských skladeb a vystupuje sólově s mnoha renomovanými orchestry. Ladislav Mariaš vystupuje jak sólově, orchestrálně, tak v komorních projektech.
Ve volném čase píše autorské skladby The CELLO Boys a tvoří aranže koncertů s orchestry.
Zachar Fedorov
Zachar Fedorov je dlouholetým vášnivým violoncellistou. Od svých šesti let studoval pod vedením Vitalie Belozerova a Olega Fedorova. V roce 2007 nastoupil na Pražskou konzervatoř do třídy uznávané profesorky Renaty Strašrybkové.
V roce 2002 se zúčastnil celonárodní soutěže ZUŠ ve hře na violoncello a vyhrál první místo.
O tři roky později vyhrál na stejné soutěži druhé místo. V roce 2011 splnil konkurz na místo violoncellisty v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a do roku 2021 byl členem tamějšího symfonického orchestru.
Ve vzdělávání v oboru violoncella nadále pokračoval a od r. 2014 studoval na Akademii múzických umění v Praze pod vedením Michala Kaňky. Během studií na AMU se účastnil mnoha komorních vystoupení s různým hudebním zaměřením – od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu.
V rámci svého studia absolvoval masterclass pod vedením M. Kaňky, J. Bárty, M. Ericssona
a C. Brotbeka. Ve své koncertní činnosti vystoupil také jako sólista s Teplickou filharmonií
a s orchestrem Severočeského divadla. Spolupracuje také s předními českými klavíristy jako např. s Michalem Maškem. Od roku 2015 aktivně působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým absolvoval zahraniční turné s umělci, jako jsou Ennio Morricone, Danny Elfman, James Newton Howard, ale také Pražský výběr nebo Accept.
V současné době je mimo The CELLO Boys také koncertním mistrem skupiny violoncell orchestru DJKT v Plzni.
Jakub Kočí
Jakub Kočí pochází z Opavy. K hudbě směřoval již od útlého věku, kdy od dvanácti let hrál v různých kapelách v okolí Opavy a účinkoval na hudebních akcích, kde se potkával se skvělými muzikanty. V roce 2014 úspěšně maturoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě obor Bicí nástroje. Následující dva roky studoval na téže škole navazující studium, které zakončil absolventskou zkouškou a absolventským koncertem. Založil také vlastní kapelu, se kterou úspěšně vydali své CD.
Od roku 2016 studuje Akademii múzických umění v Praze – obor Bicí nástroje se specializací na jazz. Během studia v letech 2010-2016 pravidelně vypomáhal v Janáčkově filharmonii Ostrava.
Jakub se nezaměřuje pouze na bicí nástroje, ale také vyniká ve hře na kytaru a klavír, přičemž hru na tyto nástroje vyučuje. Současně účinkuje v Českém národním symfonickém orchestru a vypomáhá v Plzeňské filharmonii. Tvoří vlastní hudbu, která proniká do různých projektů.
Pravidelně vystupuje v několika kapelách různého stylu (od klasiky, přes reggae až po rock a pop), kdy spolupracuje s různými známými umělci. Jeho stávající hlavní kapelou je reggae kapela Švihadlo, se kterou pravidelně vystupuje na různých festivalech.
V The CELLO Boys působí od roku 2017.